Soutěž o knihu Replika

CooBoo | 1. 3. – 21. 3. 2018 |

94% / 64 hodnocení

Dystopické dobrodružství vyprávěné dvěma dívkami, klonkou snažící se dostat z dosahu děsivé minulosti v utajovaném institutu a obyčejné školačky toužící naopak pochopit tajemství své rodiny sahající do minulosti. Kniha Replika dozajista osloví nejen teenagery, ale i dospělé čtenáře. Jeden kousek u nás čeká na výherce.

Cena v soutěži

kniha Replika
Lyra: Z dálky vypadá institut na soukromém ostrově poblíž Floridy poklidně a skoro krásně. Při bližším pohledu byste však narazili na zavřené dveře a značky upozorňující na biologické nebezpečí. Ve skutečnosti se tam nachází utajované vědecké středisko, v němž žijí tisíce replik, které zde tráví pod vědeckým dohledem celý život. Institut je však nečekaně napaden a dvěma zkoumaným objektům, dívce Lyře - neboli číslu 24 - a chlapci číslo 72, se podaří uniknout. Společně se vydávají do neznámého prostředí venku, kde potkají Gemmu, jež se sama vydala na nebezpečnou cestu. Když se Lyra snaží pochopit, k čemu vlastně Institut sloužil, odkrývá tajemství, která změní život oběma dívkám. Gemma: Gemma doposud strávila velkou část svého života po nemocnicích. Dřív bývala malou, věčně nemocnou holčičkou. Teď je z ní osamělá dívka, jejíž život ohraničuje domov, škola a její nejlepší kamarádka April. Poté, co ji téměř unese cizí člověk, začne Gemma zkoumat minulost své rodiny. Zjistí, že její otec byl zapojen do výzkumu v záhadném institutu. Aby nalezla odpovědi na své otázky, vydá se na Floridu, kde narazí na dvě repliky, čísla 24 a 72. Když se snaží pochopit, co se dělo v institutu, dozví se o sobě i o své rodině děsivé tajemství, které může zničit vše, co je jí drahé.

Cenu do soutěže věnuje

Nakladatelství CooBoo

Soutěžní otázky

1. Kolik stran má kniha, o kterou soutěžíme?
2. Jak se jmenuje autorka této knihy?
3. Kolik dalších titulů v českém překladu od této autorky vydalo nakladatelství CooBoo?

Nápověda

Odpovědi na soutěžní otázky naleznete na webu pořadatele: Nakladatelství CooBoo

Sledujte nás na facebooku

Uděláte nám radost, když dáte 'like' naší facebookové stránce.Přihlášení/registrace

Chcete zvýšit svou šanci na výhru? Registrace na našem webu vám přinese spoustu výhod - Registrace znamená větší pohodlí a zábavu.

Přihlášení
Registrace

Výherci

kniha Replika
Výherce: Eillo


Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České-soutěže.cz.

Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

Mopsička
před 1163 dny
Tento žánr můžu, kniha se mi moc líbí.
vhumhejova@seznam.cz
před 1172 dny
Další zajimavé čtení

Nové soutěže

Výhody registrace