Soutěž o tři knihy Sbírka kostí

BB/art | 26. 4. – 16. 5. 2018 |

99% / 57 hodnocení

Máte rádi příběhy s Temperance Brennanovou v hlavní roli? Nebo alespoň televizní seriál Sběratelé kostí? Obojí spojuje americká spisovatelka Kathy Reichs, která se proslavila sérií knih o práci již zmiňované soudní antropoložky a také jako producentka jmenovaného seriálu. Nakladatelství BB/art nedávno vydalo její soubor povídek Sbírka kostí, o který si můžete zasoutěžit v dnešní soutěži.

Cena v soutěži

kniha Sbírka kostí
Kosti v kapse zavedou soudní antropoložku Temperance Brennanovou k jezeru v blízkosti tepelné elektrárny, kde se v tašce najdou ostatky pohřešované studentky. Kdo mohl mít zájem na smrti této ochránkyně zvířat? Někdo z ekologických aktivistů? Nebo se jí potřeboval zbavit někdo z univerzity? Anebo je všechno ještě úplně jinak… V povídce Kosti z močálu odjede Tempe na dovolenou za svou kamarádkou ornitoložkou na Floridu. Jenže kosti, jež objeví v těle pětimetrové krajty tmavé, nepatří žádnému ptáku, ale člověku – mladé sportovkyni, která přemnožené hady lovila. A tak se Tempe, která jen nerada poslouchá příkazy, pouští do nebezpečného pátrání, jež ji zavede do nejhlubších mokřadů v Everglades. Kosti na ledu uspokojí i ty nejnáročnější milovníky vysokohorského horolezectví. Tempe vyšetřuje úmrtí mladé ženy na Mount Everestu. Co se stalo jen pár desítek metrů pod vrcholem nejvyšší hory světa? Podivné poranění ukazuje na násilnou smrt – a Tempe musí vynaložit hodně námahy a důvtipu, aby rozluštila nehezké tajemství. První kosti odpoví čtenářům na často kladenou otázku, jak to všechno začalo. Po zmizení lékaře Keithe Millikina se detektivové Rinaldi a Slidell obracejí na mladou doktorandku Brennanovou, aby jim pomohla identifikovat ohořelé tělo. Analýza ostatků odhaluje šokující fakta – a Tempe zjišťuje, že práce v terénu je mnohem zajímavější než zkoumání starodávných kostí na univerzitě.

Ceny do soutěže věnuje

Nakladatelství BB/art

Soutěžní otázky

1. Jak se jmenuje soudní antropoložka, která je hlavní hrdinkou knihy, o kterou soutěžíme?
2. Kolik povídek kniha obsahuje?
3. Kdo knihu přeložil do češtiny?

Nápověda

Odpovědi na soutěžní otázky naleznete na webu pořadatele: Nakladatelství BB/art

Sledujte nás na facebooku

Uděláte nám radost, když dáte 'like' naší facebookové stránce.Přihlášení/registrace

Chcete zvýšit svou šanci na výhru? Registrace na našem webu vám přinese spoustu výhod - Registrace znamená větší pohodlí a zábavu.

Přihlášení
Registrace

Výherci

kniha Sbírka kostí
Výherce: holesovi
kniha Sbírka kostí
Výherce: glenarvan
kniha Sbírka kostí
Výherce: Ola


Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České-soutěže.cz.

Právě probíhá 16 soutěží. Soutěžit dál.

Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

Ola
před 607 dny
Výhra je již doma. DĚKUJI!
glenarvan
před 607 dny
Kniha v pořádku dorazila. Děkuji.
honzik101
před 615 dny
gratuluji
Mopsička
před 635 dny
Obal vypadá dobře, ráda bych se začetla.
vhumhejova@seznam.cz
před 635 dny
Temperenci mám ráda.
assaly
před 636 dny
tu bych si chtěla přečíst
Líba53
před 636 dny
Určitě zajímavá napínavá kniha
Přihlášení
Registrace

1
soutěž

Dnes nové