Soutěž o knihu Depozitář

Plus | 15. 4. – 5. 5. 2018 |

88% / 53 hodnocení

Jiří Machalický je historik umění a kurátor, který pracuje řadu let v Národní galerii. Je také autorem souboru mikropovídek, který pod názvem Depozitář právě vychází u nakladatelství Plus. Ponořte se do vtipných vyprávění a seznamte se s řadou bizarních postaviček. Otevírá se vám depozitář kuriozit... Knihu můžete vyhrát v naší soutěži.

Cena v soutěži

kniha Depozitář
„Je až neuvěřitelné, kolik může žít v malém městečku bizarních postaviček...“ podivuje se v úvodu jedné ze svých mikropovídek kunsthistorik a kurátor Jiří Machalický. Pochopení pro lidskou výstřednost a podivínství se pro„Je až neuvěřitelné, kolik může žít v malém městečku bizarních postaviček...“ podivuje se v úvodu jedné ze svých mikropovídek kunsthistorik a kurátor Jiří Machalický. Pochopení pro lidskou výstřednost a podivínství se promítá do souboru krátkých próz, které ve svém celku tvoří jakýsi soukromý kabinet kuriozit. Úsporně načrtnuté obrázky lidí a situací, které utkvěly v archivu autorovy paměti, výtečně doplňují ilustrace Jakuba Janovského. První z textů vznikl v létě roku 2008 v Itálii ve vzpomínce na zemřelého kamaráda, a další během let pozvolna přibývaly. Autor se v nich vrací do až školních let či do osmdesátých let, kdy nastoupil jako správce depozitáře v pražské Národní galerii, ale s vítanou bezprostředností zachycuje i momentky, v nichž se objevují různé postavy a postavičky z centra i okraje soudobé výtvarné scény.mítá do souboru krátkých próz, které ve svém celku tvoří osobitý depozitář kuriózních zážitků a vzpomínek. Úsporně načrtnuté obrázky lidí a situací, které autorovi od mládí utkvěly v paměti, výtečně doplňují ilustrace Jakuba Janovského.

Cenu do soutěže věnuje

nakladatelství Plus

Soutěžní otázky

1. Kdo je autorem knihy, o kterou soutěžíme?
2. V jakém roce a ve které zemi vznikl nejstarší z textů obsažených v této knize?
3. V jakém formátu kniha vychází?

Nápověda

Odpovědi na soutěžní otázky naleznete na webu pořadatele: nakladatelství Plus

Sledujte nás na facebooku

Uděláte nám radost, když dáte 'like' naší facebookové stránce.Přihlášení/registrace

Chcete zvýšit svou šanci na výhru? Registrace na našem webu vám přinese spoustu výhod - Registrace znamená větší pohodlí a zábavu.

Přihlášení
Registrace

Výherci

kniha Depozitář
Výherce: Paya888


Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České-soutěže.cz.

Právě probíhá 12 soutěží. Soutěžit dál.

Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

Paya888
před 786 dny
Knížka přišla. Díky :)
Přihlášení
Registrace

1
soutěž

Dnes končí