Můj první komiks Iron Man: Hrdina ve zbroji

Redakce
| 24. 9. 2019
Anthony Edward Stark, pro komiksové fanoušky známější jako Iron Man, je postava z komiksových příběhů světa Marvel, které vychází již od roku 1963. Jeho zrod nemá na svědomí nikdo jiný než Stan Lee.

komiks

Již od útlého věku je Tony génius, který vystuduje elektroinženýrství a fyziku. V dospělosti převezme vedení společnosti Stark Industries, která mu připadla po smrti rodičů. Ta vyrábí nejmodernější zbraně pro americkou armádu. Při prezentaci svých zbraní ve Vietnamu byl Tony zasažen šrapnely a zajat teroristy, kterými byl nucen vyrábět zbraně pro jejich nekalé úmysly. Šrapnely však míří do jeho srdce a jediné, co je dokáže zastavit a zachránit Tonyho život, je speciální magnetické zařízení. Toto zařízení vynalezne Ho Yinsen, fyzik a držitel Nobelovy ceny, který je vězněn společně s Tonym. Když se Tony už nemusí být o svůj život, tak společně s Ho Yinsenem vyrobí speciální ocelový oblek, ve kterém se Starkovi podaří ze zajetí uniknout. Po návratu do Ameriky přestane Tony dodávat zbraně armádě a začne vytvářet technologie, kterými pomáhá Avengerům v boji proti zlu jako Iron Man.

Komiksové příběhy o tomto hrdinovi jsou známé po celém světě. O tom ví své i největší a nejstarší komiksové nakladatelství v České republice, Nakladatelství CREW s.r.o, které v roce 2018 založilo značku dětských komiksů CREW KIDS, pod kterou vydává zbrusu nový titul Iron Man: Hrdina ve zbroji.

„Edice Můj první komiks má dětem přiblížit svět superhrdinů krátkými a srozumitelnými příběhy, které však neztrácejí nic z komiksové grafiky.“, říká specialistka komunikace Michaela Pexová. „Příběh o Iron Manovi jsme nemohli vynechat. Jde sice, pravda, o playboye, rozmazleného miliardáře a věčného sarkastu, ale také jde o vědce, hrdinu a génia. Příběh Iron Mana je pro děti neuvěřitelně silný, protože ukazuje, že se lze stát superhrdinou i bez zásahu vyšší moci, a to pouze svou pílí, statečností a vlastními silami.“, doplňuje Pexová.

Společně s příběhy o nesmírně inteligentním a světoznámém vědci, šarmantním miliardáři a sarkasmem nabitém superhrdinovi Iron Manem, si začínající čtenáři mohou v edici Můj první komiks pod značkou CREW KIDS vychutnat i příběhy jako jsou Avengers: Rukavice nekonečna anebo Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost. Tyto příběhy doporučuje Nakladatelství CREW již od sedmi let. V budoucnu se pak fanoušci dětského komiksu mohou těšit i na tituly ze světa DC!


Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

Přihlášení
Registrace

1
soutěž

Dnes končí