Oblíbený hrdina Eragon se vrací v nových příbězích

Redakce
| 16. 9. 2019
Ve čtvrtek 12. září se splnilo veliké přání všem fanouškům bestsellerové série Odkaz Dračích jezdců. V českém překladu totiž vyšla velmi očekávaná novinka Christophera Paoliniho – Poutník, čarodějnice a červ, která čtenáře opět zavede do fiktivního světa Alagaësie.

Znovu se setkají také se svým oblíbeným hlavním hrdinou – Eragonem a jeho dračicí Safirou, jejichž osudy mapovaly Paoliniho předchozí knihy: Eragon, Eldest, Brisingr a Inheritance.

kniha

Christopher Paolini je jedním z nejprodávanějších autorů fantasy literatury. Jeho knihy byly přeloženy do více než 40 světových jazyků a ve světě se jich prodalo přes 35 milionů kusů. První verzi Eragona – tedy knihy, která z něj okamžitě udělala celosvětovou hvězdu, napsal autor v 15 letech.

Paoliniho nové příběhy z Alagaësie vydává nakladatelství Fragment pod názvem Poutník, čarodějnice a červ ve vynikajícím překladu Zdíka Duška.

Už je to rok, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců. Teď se potýká s nekonečnou záplavou úkolů: výstavbou pevnosti, dohadováním s dodavateli, hlídáním dračích vajec, jednáním s bojovnými urgaly a povýšenými elfy. Vytržení z každodenní rutiny však nabídne vidění Eldunarí, nečekaná návštěva a také vzrušující urgalská pověst, jež mnohé změní.

Christopher Paolini (*1983) se narodil v americkém státě Aljaška, odkud se s rodinou přestěhoval do Montany. Dětství tak prožil uprostřed hor a nádherných přírodních scenérií, které mu později pomohly vytvořit obraz světa Alagaësie, do kterého zasadil svou knižní sérii Odkaz dračích jezdců. V patnácti letech ukončil školní docházku a rozhodl se naplno věnovat zálibě, která ho provázela již od útlého věku – literatuře. Stvořil postavu chlapce Eragona, jenž v lese našel dračí vejce a prožil tak celou řadu dobrodružství, která díky nenapodobitelnému vypravěčskému stylu obletěla celý svět a zasáhla miliony čtenářských srdcí.


Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

Přihlášení
Registrace

1
soutěž

Dnes nové

Končící soutěže