Úspěšná krimi série s Cormoranem Strikem se v září vrací se skvěle vybroušenou zápletkou

Redakce
| 13. 8. 2019
Již za měsíc se fanoušci úspěšné detektivní série s charismatickým vyšetřovatelem Cormoranem Strikem a odvážnou Robin Ellacottovou dočkají čtvrtého dílu. Dosud nejrozsáhlejší román Roberta Galbraitha Smrtící bílá se na knižních pultech v České republice objeví 9. září 2019. Vychází opět ve vynikajícím překladu Ladislava Šenkyříka a čtenáři se podobně jako u předchozích dílů: Volání kukačky, Hedvábník a Ve službách zla mohou těšit na dechberoucí jízdu!

Bílá smrt
Krimi série s detektivem Strikem v hlavní roli byla přeložena do více než 40 světových jazyků a obsadila přední příčky žebříčků bestsellerů. Jen v České republice bylo prodáno téměř 140 000 výtisků.

Britská televizní stanice BBC podle světově úspěšných detektivních románů Roberta Galbraitha natočila TV seriál.

„Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně duševně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a Robin – jeho někdejší asistentka a nyní rovnocenná partnerka agentury – se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství…

„Čtvrtý román Roberta Galbraitha Smrtící bílá je ze všech příběhů detektivní dvojice Cormorana Strika a Robin Ellacottové dosud nejrozsáhlejší. Přitom je zároveň nejtlumenější – žádné potoky krve jako v severských detektivkách nečekejte,“ prozrazuje o knize překladatel Ladislav Šenkyřík.
„Tato „typická“ anglická detektivka okouzlí důrazem na „obyčejný“ život v britské metropoli i na anglickém venkově a přesvědčivým vykreslením prostředí jak levicové mládeže, tak temných zákoutí vysoké politiky. Ve vztahu ústřední dvojice dochází k nenápadným, ostýchavým posunům, nedorozuměním i rozpačitým zmatkům. Myslím, že příznivci Cormorana a Robin nebudou zklamáni.“

V nakladatelství Plus již vyšlo: Volání kukačky, Hedvábník, Ve službách zla 

knihy

Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

sharonka
před 149 dny
Moc děkuji za inspiraci ke čtení. Krimi čtu nejraději:-).
Přihlášení
Registrace

1
soutěž

Dnes nové

Končící soutěže