Audioknihy, které si chcete nechat vyprávět celé léto

Redakce
| 29. 6. 2019
Radostné a prosluněné dny jsou konečně tady a s nimi prázdniny, dovolená, výlety a dobrodružství! Ať už míříte do zahraničí, na chalupu nebo jen na koupaliště do vedlejší čtvrti, či se vydáváte poznávat svět, překonávat vzdálenosti i sami sebe, pozorovat krajinu, toulat se nebo jen tak lelkovat, jistě vás potěší, když vás při tom všem budou provázet příběhy.

Na dlouhé cestě autem, když potřebujete zabavit děti, při kodrcání autobusem, kvůli němuž si nemůžete číst, během čekání na letišti nebo na nádraží, zatímco se opalujete na pláži, při přípravě skvělé večeře pro celou tábornickou partu – u podobných příležitostí určitě oceníte, když vám je zpříjemní audiokniha. A my jsme pro vás na léto nachystali další várku novinek, abyste měli z čeho vybírat.

audioknihy

Tajná historie

Donna Tartt
čte: Daniel Bambas

Zločin a trest na americké univerzitě
Fascinující „detektivka naruby“ od laureátky Pulitzerovy ceny líčí idylické přátelství univerzitního kroužku studentů a z pohledu novéh člena skupiny ukazuje, jak se opojení životem a věděním proměňuje v destruktivní síly, které původně sympatické hrdiny dovedou až k vraždě.

datum vydání: 8. července / mp3 download, červenec / 2CD


Serotonin

Michel Houellebecq
čte: Otakar Brousek ml.

Enfant terrible francouzské literatury přináší prorocké dílo mistrovské mizantropie

Inženýr Florent-Claude Labrouste se po rozpadu vztahu vrací na francouzský venkov, kde bilancuje svou minulost i bývalé lásky. Vesnický život však ničí aktuální politika státu, takže se zemědělci pustí do masivních protestů.

datum vydání: 29. července / mp3 download, CD


Goldstein

Volker Kutscher
čte: Jan Teplý

Třetí díl atmosférické série, která se stala předlohou noirového seriálu Babylon Berlin

V Berlíně roku 1931 probíhá hospodářská krize, násilné střety mezi SA a Rudou frontou i mocenský boj berlínských gangů. Gereon Rath dostane za úkol sledovat amerického gangstera Abrahama Goldsteina, ale z kolegiální výpomoci se brzy stane smrtící závod.

datum vydání: 9. července / mp3 download, červenec / 2CD


Teorie podivnosti

Pavla Horáková
čte: Jitka Ježková

Román ověnčený cenou Magnesia Litera 2019 za prózu

Moderní intelektuálka a vědkyně Ada Sabová pátrá po dávno zmizelém synovi kolegyně a zaznamenává kolem sebe zdánlivé nahodilosti, za nimiž tuší provázanost. Postupně však zjišťuje, že nekonečnou spletitost světa rozumem neuchopí, přesto se však rozhodne osvobodit od svazujících pravidel společenských struktur.

datum vydání: audiokniha již vyšla


Zlodějka knih

Markus Zusak
čte: Vilma Cibulková

Mezinárodní bestseller o podstatě lidskosti a potřebě příběhů

Vypravěčem tohoto příběhu je Smrt, zdánlivě nezúčastněná pozorovatelka s dokonalým odstupem. Ale osudy Liesel Memingerové v Německu pod nadvládou Adolfa Hitlera jsou tak mimořádné, že si i Smrt musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců.

datum vydání: 17. července /mp3 download, 1. srpna / 2CD

audioknihy


Muži ve zbrani

Terry Pratchett
čte: Jan Zadražil

Další vtipné a výstižné vyprávění o strastech Městské hlídky v největším městě Zeměplochy

Vyšetřování vraždy významného člena komunity ankh-morporských trpaslíků vede členy hlídky ke zjištění, že z muzea v Cechu vrahů se ztratil vysoce nebezpečný artefakt, jehož držení může přivodit… no, většinou to skončí něčí smrtí.

datum vydání: audiokniha již vyšla


Metro 2035

Dmitry Glukhovsky
čte: Michal Zelenka

Završení kultovní postapokalyptické trilogie z moskevského metra

Arťom se vrací! Z nesmělého pozorovatele se proměnil ve zoceleného hrdinu, který zjišťuje, že tím nejhorším v metru nejsou mutanti, ale sami lidé. Bude muset čelit nevyřčeným pravdám, jež zničí jeho víru v lidstvo a možná i v sebe sama.

datum vydání: audiokniha již vyšla


Vyvolávač deště

John Grisham
čte: Ondřej Brousek

Slavný právnický thriller o idealistickém advokátovi, který skutečně věří ve spravedlnost

Rudy Baylor studuje posledním rokem práva. Jedním z jeho prvních klientů je rodina, jejíž syn Donny umírá na leukémii a pojišťovna odmítá uhradit léčbu, ač poctivě platili pojistné. Rudy se rozhodne soudní spor za každou cenu vyhrát…

datum vydání: audiokniha již vyšla


Konec hlídky

Stephen King
účinkují: Jan Kanyza, Kajetán Písařovic, Magdaléna Borová

Vyvrcholení detektivní trilogie od mistra hororu, který ani v klasické krimi nezapře své kořeny

Mercedesový vrah zůstal po úrazu hlavy v kómatu a jeho uzdravení je nepravděpodobné. Billa Hodgese však stále čímsi znepokojuje. Je snad možné, že by dokázal ovlivňovat dění mimo nedobrovolné vězení svého bezvládného těla?

datum vydání: 5. července / mp3 download, 8. července / 2CD


Ta přede mnou

J. P. Delaney
čte: Máša Málková, Kristýna Podzimková

Thriller o tajemstvích a touhách, které mohou člověka stát i život

Jane se vzpamatovává z osobní tragédie a hledá místo pro nový začátek. Minimalistický design domu na Folgate Street ji tak nadchne, že jí nevadí dodržovat přísné předpisy jeho architekta. Pak se ale dozvídá o osudu předchozí nájemnice…

datum vydání: datum vydání: audiokniha již vyšla


Než jsem tě poznala

Jojo Moyes
čte: Eva Josefíková

Oblíbený bestseller, který se stal předlohou stejnojmenného filmu

Louisa je upovídaná, ale nejistá holka, která se nečekaně stane ošetřovatelkou mladého podnikatele, jehož nehoda upoutala na invalidní vozík. Příběh o tom, jak člověka změní, když někomu vstoupí do života, vypráví Eva Josefíková.

datum vydání: 4. července / mp3 download, 9. července / CDPRO DĚTI:

Správná pětka na ostrově pokladů

Enid Blyton
čte: Michaela Maurerová

Začátek generacemi oblíbené dobrodružně-detektivní série pro děti v audioknižní verzi

Správná pětka, to jsou ve skutečnosti čtyři a pes: Julián, Dick, George, Anna a hafan Tim. Při prázdninovém dobrodružství na ostrově se budou plavit po moři, přespávat za bouře ve zřícenině a prozkoumají potopený vrak. A vy můžete s nimi!

datum vydání: audiokniha již vyšla


Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhill
čte: Helena Dvořáková

Kouzelný příběh ověnčený 15 cenami

Každý rok obětují lidé v Protektorátu jedno novorozeně čarodějnici. Jenže Xan není krutá, o opuštěné děti se stará a najde jim novou rodinu. Když však dá jedné holčičce omylem napít svitu měsíce, v její krvi začne kolovat magie.

datum vydání: audiokniha již vyšla


LETNÍ SOUTĚŽ S ONEHOTBOOK

Vyfoťte o prázdninách naši audioknihu, kterou jste si s sebou vzali na cesty, a přidejte ji na Instagram od hashtagem #audioknihanavylete a označte @onehotbook. Nejlepší příspěvky rádi audioknižně odměníme!

Audioknihy z produkce OneHotBook můžete vyhrát i na webu VašeSoutěže.cz!


Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

Přihlášení
Registrace

1
soutěž

Dnes končí