Hra o trůny skončila, Hra o trůny začíná

Redakce
| 24. 5. 2019
Vydání nové knihy G. R. R. Martina se blíží!

Staletí před událostmi líčenými ve Hře o trůny se rod Targaryenů, ti jediní z dračích pánů, kteří unikli Zkáze Valyrie, usídlil na Dračím kameni. Příběh Ohně a krve začíná u legendárního Aegona Dobyvatele, stvořitele Železného trůnu, a pokračuje přes generace Targaryenů bojujících o tento neblaze proslulý symbol, až po občanskou válku, která jejich dynastii téměř zničila.

Oheň a krev


Co se doopravdy dělo během Tance draků? Proč bylo tak smrtelně nebezpečné vypravit se do Valyrie po Zkáze? Odkud pocházejí dračí vejce, která dostala Daenerys? To je jen několik z mnoha otázek, na něž najdete odpověď v kronice psané učeným mistrem Citadely a doprovázené desítkami ilustrací Douga Wheatleyho. Do tohoto příběhu jsme mohli letmo nahlédnout už v knihách ze světa ledu a ohně, ale teprve nyní se před námi spletitá historie Targaryenů odhaluje do posledního detailu.


Oheň a krev, úvodní svazek dvoudílných dějin rodu Targaryenů, představuje ty nejvyhrocenější podoby hry o trůny a nabízí zcela nový pohled na bouřlivou, často krvavou a vždy fascinující historii Západozemí.


V USA se z knihy stal okamžitě po vydání loni na podzim hit a na George R. R. Martina se aspoň chvíli nesnášel hněv fanoušků za zatím nedokončenou sérii Písně ledu a ohně. Že má slavný spisovatel potíže s dokončováním svých ság přiznává i on sám. Martin Šust, editor edice Fantastika v Argu, píše ve svém článku, že šestý svazek, Vichry zimy, má v rukopisu už přes tisíc stran, přesto se stále ještě nechýlí k závěru. Martin, obklopený netrpělivými redaktory, zoufalými nakladateli a rozlícenými davy čtenářů, kterých po závěru televizního seriálu evidentně přibylo, se coby relaxace chopil právě rozvíjení bouřlivých a krvavých dějin svého milovaného Západozemí v knize Oheň a krev.

Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

mexka
před 280 dny
Moc se těšíme!
Přihlášení
Registrace

1
soutěž

Dnes končí