My Little Pony: Návrat královny Chrysalis

Redakce
| 15. 5. 2019
Největší komiksové nakladatelství v České republice, Nakladatelství CREW, s. r. o., se v roce 2018 rozhodlo přiblížit fenomén komiksu i začínajícím a mladým čtenářům. Proto vytvořilo značku CREW KIDS, pod kterou vydává komiksy vhodné pro děti již od tří let.

Mezi takové tituly patří například žlutí Mimoni, rošťák Bart Simpson, celosvětově uznávaná fantasy sága Kůstek, anebo edice Můj první komiks, díky které můžete poznat svět superhrdinů. 

My Little Ponny

Nyní se ale pod značkou CREW KIDS můžete těšit na zbrusu nové komiksové příběhy, a to ze světa čarokrásné země Equestrie. Příběhy plné přátelství, magie, dobrodružství a duhy. Příběhy ze světa My Little Pony.

„Značka My Little Pony je celosvětově známá již od svého prvopočátku v 80. letech, kdy firma Hasbro přišla na trh s hračkami v podobě poníků. Tím odstartovala silný základ pro vytvoření nejen seriálu, ale i knižních verzí“, říká Michaela Pexová, expertka na dětskou literaturu z Nakladatelství CREW.

V roce 2010 se fanoušci značky My Little Pony dočkali kresleného seriálového zpracování s názvem My Little Pony: Přátelství je magické. V roce 2017 na tento seriál pak navázal celovečerní film.

Fenoménem značky My Little Pony je i to, že nemá pouze dětské fanoušky. Poníci učarovali i dospělým. Výsledkem je, že mnoho z nich začalo zakládat fankluby, organizované skupiny i speciální festivaly s tematikou poníků. U nás je nejznámější akcí tohoto typu například festival Czequestria.

Komiksový příběh My Little Pony: Návrat královny Chrysalis je první knihou ze série. Kromě oblíbených postav, jako jsou Twilight Sparkle, Rarity, Rainbow Dash, Pinkie Pie nebo Fluttershy, se můžete těšit i na příběh, ve kterém se všichni v městečku Ponyville začnou chovat velice divně. Rozuzlení této situace je pak v rukou, nebo spíše v kopýtkách, našich pony hrdinek, které své čtenáře rozhodně nezklamou! A pro ty, kteří stále neví, pro koho je titul určen, umístilo Nakladatelství CREW na zadní stranu obálky věkové doporučení. Komiksové příběhy si tedy mohou děti užívat již od šesti let.

My Little Ponny

„Díky rozdílným charakterům hlavních hrdinek si dětský čtenář buduje skvělé sociální návyky, které využije – byť nevědomky – například v rodině, ve skupině přátel nebo ve škole. Pro děti je důležitý vzor v charakteru, kterému můžou věřit a se kterým se mohou ztotožnit. Na to odkazuje i hlavní heslo celé série My Little Pony – Přátelství je magické“, dodává Pexová, která se zaměřuje i na budování čtenářské gramotnosti u dětí.

Komiksy jako jsou My Little Pony pak nejsou pouhou zábavnou knihou, jsou i nástrojem pro edukaci. Proto po komiksech stále častěji sáhnou jak učitelé nebo knihovníci, tak rodiče, kteří chtějí svým ratolestem přiblížit kouzlo čtení. A to se jim díky komiksu jistě povede! Propojením obrazu a krátkého textu v bublině je jednoduché zaujmout, obzvláště pokud se kniha spojí s tématem, které je dítěti blízké.
Prvním dílem to ale nekončí! Na další perličku z této série se čtenáři mohou těšit v komiksovém titulu, který vychází na přelomu září a října 2019.

Komiks si na českém trhu buduje čím dál tím širší okruh fanoušků. „Díky komiksům, jako jsou například Simpsonovi, Avengers nebo My Little Pony můžeme přivést děti od telefonů, počítačů a televizí zpět ke čtení.“, dodává Petr Litoš, ředitel Nakladatelství CREW.

 

ZÚČASTNĚTE SE SOUTĚŽE O KOMIKS MY LITTLE PONY (SOUTĚŽ KONČÍ 4. ČERVNA 2019).

 

 

Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

Přihlášení
Registrace

2
soutěže

Dnes nové

2
soutěže

Dnes končí