Akce Kniha ti sluší vypukne příští týden – v úterý 23. dubna!

Redakce
| 18. 4. 2019
Autogramiády a besedy s autory v knihovnách a knihkupectvích po celé České republice, nákup knih výhodněji…

Přidejte se k oslavě Světového dne knihy a zapojte se do aktuálního ročníku kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) s názvem Kniha ti sluší!


Smyslem kampaně Kniha ti sluší, která symbolicky začíná právě na Světový den knihy – 23. dubna, je podpora české knižní kultury. Milovníci knih mohou využít dárkovou poukázku na 50 Kč a uplatnit ji v knihkupectvích zapojených do projektu Kniha ti sluší při nákupu nad 300 Kč. Poukázka je ke stažení na webových stránkách www.knihatislusi.cz. Autorkou obrázku na dárkové poukázce je devítiletá Míša Kurková, vítězka tematické soutěže vyhlášené SČKN v lednu 2019. Letošní novinkou jsou originální papírové tašky, vytištěné v limitovaných edicích a opatřené kresbami Jiřího Suchého a Miroslava Bartáka. Knihovny i knihkupectví v dubnu ožívají množstvím akcí pořádaných pod hlavičkou Kniha ti sluší. V plánu jsou křty knih, besedy, autogramiády či doprovodné soutěže, například o nejkrásnější záložku.
Světový den knihy se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než sto zemích světa. Světová organizace UNESCO pro něj vybrala 23. duben, kdy zemřeli dva velcí literáti, William Shakespeare a Miguel de Cervantes.

logo


Výběr z knižních akcí po České republice
Praha
• 23. 4. od 16.00 hodin: PALÁC KNIH LUXOR – Křest knížky Čarodějnice Bordelína od Sandry Dražilové Zlámalové
• 24. 4. od 18.00 hodin: Knihovna Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy – Přednáška Yvonny Fričové ke knize Brasília – město – sen s promítáním fotografií

Jihočeský kraj
• 16. 4. od 17.00 hodin: Městské divadlo v Netolicích – setkání se spisovatelem Vlastimilem Vondruškou, který bude vyprávět o své tvorbě ale i o životě našich předků.
• 16. 4. od 17.00 hodin: Knihkupectví LUXOR, U Černé věže v Českých Budějovicích – Monika Brýdová To nejlepší z Loskutáka – křest knihy, workshop a autogramiáda

Jihomoravský kraj
• 30. 4.: Městská knihovna Kyjov, příspěvková organizace města Kyjova – Beseda s Jirkou Bartoněm a Robertem Rohálem, kteří představí knihu Velká kniha herců první republiky a protektorátu.
• 26. 4.: Knihcentrum.cz Brno OC Olympia – Romana Skálová a Dexter: Ze života Bulíka. Pokračování Dexterových příběhů. Beseda a autogramiáda se spisovatelkou Romanou Skálovou, která se rozhodla popsat život svého čtyřnohého psího miláčka.

Karlovarský kraj
• 24. 4. od 18.00 hodin: Městská knihovna Sokolov – Beseda Milana Zacha Kučery ke knize Největší tajemství Třetí říše
• 25. 4. od 18.00 hodin: Knihovna Aš – Přednáška Daniela Švece V oblacích i na zemi (kniha Čs. letectvo 30. let aneb život letce I. republiky)

Královéhradecký kraj
• 24. 4. od 18.00 hodin: Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně – Setkání s Jaroslavem Rudišem, autorské čtení, beseda

Plzeňský kraj
• 17. 4.: Městská knihovna Železná Ruda – Hana Machalová: Do světa – Cestujte chytře, levně a často. Přednáška a autogramiáda.
• 25. 4. Od 17.00 hodin: Knihovna města Plzně – veřejné čtení z knihy Zikmund 100, vydané u příležitosti významného jubilea Miroslava Zikmunda. Autoři knihy Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek zároveň představí svůj stejnojmenný cestovatelský projekt formou přednášky a besedy.

Všechny kraje
• V knihkupectvích KOSMAS probíhá od 6. 3. do 28. 4. doprovodná soutěž Hledáme MISS ZÁLOŽKU.

Přehled dalších akcí najdete na: www.knihatislusi.cz


Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

assaly
před 82 dny
škoda, že u nás podobná akce není
Přihlášení
Registrace

1
soutěž

Dnes nové

2
soutěže

Dnes končí