Britský bestsellerista Tim Weaver na Světě knihy!

Redakce
| 9. 4. 2019
Na pozvání svého českého nakladatele, pražského Mystery Pressu, bude jedním z hostů 25. ročníku veletrhu Svět knihy současná hvězda britského krimi thrilleru, spisovatel Tim Weaver.

 

Weaver původně pracoval jako novinář a redaktor řady časopisů a přestože byla jeho novinářská kariéra úspěšná, rozhodl se psát raději thrillery. Počínaje Honem na mrtvého tak vzniklo zatím deset románů, které uvedly na scénu soukromého detektiva Davida Rakera, specialistu na hledání pohřešovaných osob.
Weaverův čtvrtý román, Není cesty zpět, byl prezentován v prestižním britském knižním pořadu „Richard and Judy Book Club“. Bez slitování se v týdnu, kdy bylo vydáno, vyšplhalo na druhou příčku nejprodávanějších knih a Údolí mrtvých a Ztracený se obě dostaly na první místo v žebříčcích prodejnosti elektronických titulů. Weaver byl rovněž nominován v rámci britského literárního ocenění National Book Awards.
Stejně úspěšně si Weaver vede i na českém knižním trhu, když se každý z jeho zatím sedmi vydaných románů stal okamžitě bestsellerem.

Tim Weaver

Kdo je to David Raker?

Jakožto novinář býval David Raker, hlavní hrdina thrillerů Tima Weavera, součástí mediální mašinérie, která na zmizelé zapomíná, jakmile opadne první vlna zájmu.
Raker se ale rozhodl, že v jeho případě tomu bude jinak, a stal se soukromým vyšetřovatelem, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách – čímž jim propůjčuje svůj hlas a stále je tím připomíná.
V nové profesi zjistil několik zásadních věcí: Žádný život není dokonalý. Všichni mají tajemství. A za každým z nich se skrývají lži. V zatím deseti románech tak Raker rozplétá složité osobní a rodinné vztahy a nachází potlačené křivdy, zlobu, zášť a zločiny, o kterých se neměl nikdo nikdy dozvědět.
Ať už Raker pátrá po jednotlivcích, celých rodinách, policistech, ženách, mužích i dětech, dobře ví, že v každém případu nechává – mnohdy s nasazením vlastního života – část sebe sama…

knihy

Tim Weaver v Praze

Nakladatelství Mystery Press vydá u příležitosti autorovy návštěvy v Praze osmý případ Davida Rakera, který nese mnohoslibný název Muž bez minulosti. Slavnostní uvedení této novinky se uskuteční v rámci veletrhu Svět knihy, a to v pátek 10. 5. 2019 od 16:00 v pravém křídle Průmyslového paláce v Literárním sále. Román spolu s audioknihou Ztracený pokřtí „hlas Davida Rakera“, herec Igor Bareš.
V sobotu 11. 5. 2019 se Tim Weaver zúčastní hned dvou programů: od 12:00 je v Literárním sále naplánována beseda s autorem a autogramiáda a ještě týž den od 18:00 ve Velkém sále Průmyslového paláce bude Tim Weaver debatovat s francouzským spisovatelem Bernardem Minierem o současném krimi thrilleru.

Všichni jste srdečně zváni!


Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

Přihlášení
Registrace

1
soutěž

Dnes nové

2
soutěže

Dnes končí