Biografie Leonardo da Vinci si z 20. ročníku udílení cen Český bestseller odnesla Cenu čtenářů

Redakce
| 6. 3. 2019
Biografie Waltera Isaacsona Leonardo da Vinci získala v rámci ocenění Český bestseller 2018 prestižní Cenu čtenářů. O vítězství pozoruhodného titulu z nakladatelství Práh rozhodli čtenáři hlasováním prostřednictvím webu www.ceskybestseller.cz.

Kniha Leonardo da Vinci na 524 černobílých stranách + 112 stranách barevných příloh přináší skutečný obraz největšího génia všech dob. Walter Isaacson, oceňovaný autor knih o Stevu Jobsovi nebo Albertu Einsteinovi, při psaní vycházel z Leonardových deníkových záznamů a nejnovějších poznatků o jeho životě a díle. Z nich bravurně splétá příběh, v němž propojuje životní peripetie, uměleckou a vědeckou tvorbu proslulého renesančního muže. Příběh, který je dodnes mimořádně inspirativní... Ocenění Český bestseller za rok 2018 se předávala 1. března v ostravském Trojhalí Karolina.

Leonardo da Vinci

 

Anotace:

Skutečný obraz největšího génia všech dob poskládaný z jeho tisícistránkových deníkových záznamů Zůstává nejkreativnějším géniem našich dějin. Jaká tajemství nám může odhalit? Autor životopisných bestsellerů Steva Jobse nebo Alberta Einsteina, ověnčených knižními cenami, oživuje v této nové biografii postavu největšího génia všech dob – Leonarda da Vinci. Walteru Isaacsonovi se staly pro tuto knihu podkladem Leonardovy tisícistránkové ohromující deníkové záznamy a nejnovější poznatky o jeho životě a díle. Z nich splétá příběh, v němž propojuje uměleckou a vědeckou tvorbu tohoto slavného renesančního muže. Ukazuje nám, že Leonardova genialita vycházela z dovedností, které i my sami můžeme zlepšovat, jako je neukojitelná zvídavost, bedlivé pozorování a představivost tak hravá, že koketovala se sněním. Jeho tvořivost vyplývala ze schopnosti propojit humanitní vědy s technikou. Jeho život by nám všem měl připomínat, jak je důležité vědomosti nejen přejímat, ale také se nad nimi kriticky zamyslet. A také že nám nesmí chybět představivost, abychom stejně jako nadaní podivíni a buřiči všech dob dokázali myslet jinak. Walter Isaacson, profesor historie na Tulanově univerzitě, byl generálním ředitelem Aspenského institutu humanitních studií, ředitelem CNN a šéfredaktorem časopisu Time. Je autorem knih Inovátoři nebo Steve Jobs.

 

Komentáře

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé

assaly
před 494 dny
tak tuhle knihu bych chtěla mít doma!
Přihlášení
Registrace

2
soutěže

Dnes končí